5 smitek cropped

DIRIGENT SKVĚLÉHO CHEBSKÉHO ORCHESTRU JIŘÍ SMITEK:  
„PRO MUZIKU SRDCEM, PRO CHEB SRDCEM I ROZUMEM.“

Doslova mráz po zádech běhal stovkám lidí ze zážitku, který při oslavách 700 let připojení Chebu k Českému království připravil zdejší městský orchestr. Jiří Smitek se svými svěřenci a hostující zpěvačkou Dashou předvedli na náměstí skvělý koncert, o kterém se ještě dlouho bude mluvit.

Třicet let vede Jiří Smitek zdejší orchestr, se kterým vozí ze světa jednu trofej za druhou. Třicet let týden co týden, vždy v pátek a sobotu, orchestr zkouší koncertní skladby i pochodové choreografie. To je cesta plná dřiny, díky níž se můžeme v Chebu směle pochlubit orchestrem světové úrovně.  „Tuhle práci musíte dělat srdcem, bez ohledu na čas a vlastní pohodlí. Za třicet let to byly tisíce hodin volného času, které ale nedáváte ze zištných důvodů, dáváte je zdarma a jen pro úspěch kapely.  A velký kus srdce a odříkání do toho musejí dát i sami muzikanti, jinak by to nefungovalo,“ říká Jiří Smitek, který posledních deset let vede kromě orchestru i chebskou „lidušku“ jako její ředitel.

Jiřího Smitka najdete jako nezávislou osobnost i na kandidátce chebské ODS. Proč se poprvé v životě rozhodl kandidovat? „V tomto týmu jsou lidé, které znám dlouhá léta a jejichž práce si vážím. Lidé, kteří to s Chebem myslí dobře, a kterým mohu věřit,“ říká. Líbilo se mu také, že každý z kandidátů mohl předat své náměty, jak Cheb zlepšit v oblastech, kterým rozumí.
„A došli jsme tak odspodu k dohodě nad konečnou podobou programu, za kterou si také stojíme.“ 

Nezakrývá, že svou roli v rozhodnutí ucházet se o místo v chebském zastupitelstvu sehrála i určitá nespokojenost se současným stavem ve městě. Jako ředitel umělecké školy je denně konfrontován s řadou byrokratických povinností. Město Cheb jakožto zřizovatel škol a školek nakládá jejich ředitelům ještě výrazně nad rámec zákona. „Nevím, zda to je nedůvěra nebo jen snaha mít vše papírově dokonale čisté, ale tento tlak poslední léta stoupá. Od úředníků to ještě dokážu pochopit, ale od vedení města bych čekal spíš tlak na kvalitu výuky, to je přeci to, proč tu školy, školky i hudebku máme,“ vysvětluje svůj pohled na věc.

V posledních měsících odešli z chebských školských zařízení hned tři ředitelé, a to v průběhu školního roku. Školská veřejnost to přičítá mimo jiné i způsobu komunikace vedení města s řediteli škol. „Mám třicet let zkušeností spolupráce se všemi vedeními radnice, poslední roky ale opravdu nejsou jednoduché,“ říká diplomaticky a nechce příliš zacházet do podrobností.

Řada vedoucích školských pracovníků volá také po výraznější pomoci od města s provozními věcmi škol. „Chybí investiční a provozní technik, který by řešil opravy a další provozní záležitosti, připravoval investice. To by hodně pomohlo tomu, aby se školy skutečně mohly soustředit na své hlavní úkoly, na kvalitu výuky nebo shánění kvalitních učitelů,“ dodává Smitek.

Nejen řešení těchto problémů, ale i další nápady pro lepší Cheb má ve svém programu zdejší ODS, podporovaná nezávislými kandidáty.
„Tahle parta má srdce pro Cheb a k tomu zdravý rozum, věřím, že nám voliči dají šanci a společně Cheb posuneme dál a k lepšímu,“ říká závěrem Jiří Smitek.

ODS - Spolu pro Cheb

Spolu s řadou nezávislých chebských osobností se budou o důvěru voličů
v zářijových komunálních volbách ucházet chebští občanští demokraté.
Toto je naše webová prezentace.

08170

 

Hledej