2 ruzicka

Nestavím vzdušné zámky, jsem hlavně praktik

Honza Růžička se ve svém zaměstnání vypracoval od píky až na pozici technického ředitele velkého prodejce automobilů mnoha značek. K tomu zodpovídá také za IT-oblast celé firmy. Nejinak to má i v politice. Byl dlouhá léta nenápadným řadovým členem ODS, postupně se věnoval práci v dopravní a bezpečnostní komisi města. Nyní se dočkal v nové chebské ODS zasloužené důvěry a také ocenění své nenápadné, ale velmi užitečné práce. „Jsem zvyklý řešit praktické problémy lidí. Když se rozbije auto, musíte mít systém práce nastavený tak, abyste mohli zákazníkovi rychle a efektivně pomoct. To samé platí pro město a řešení jeho problémů,“ říká k tomu, co by rád přenesl ze své praxe i do komunální politiky.

Při jednáních bezpečnostní a dopravní komise prosazuje především praktická a jednoduše realizovatelná řešení.

„Velké problémy mnohdy začínají u drobností, teď třeba již několik měsíců bojuji o umístění zrcadla do nepřehledné křižovatky v Hájích,“ dává příklad. Jeho hlas je však slyšet i u strategicky důležitých témat. „Nestydím se za to, že jsem měl například jiný názor na výběr provozovatele chebské MHD,“ naráží na fakt, že Cheb se má na dalších deset let stát klientem firmy vlastněné městem Karlovy Vary. Její autobusy by měly jezdit na drahý plyn, přičemž dodnes není jasné, kolik to Cheb bude stát peněz a zda se tato změna vůbec stihne zrealizovat. 

ruzicka civil

Na otázku bezpečnosti ve městě se dívá šířeji.

„Chce to nejen zlepšit spolupráci městské a státní policie a zlepšit jejich vzájemnou komunikaci ohledně bezpečnosti v ulicích, ale bylo by dobré postupovat společně i v řešení dopravních problémů a také v analýze toho, proč se nám do Chebu stahují různé živly, co je sem vlastně láká,“ říká Růžička a dodává, že pocit bezpečí v ulicích musí být prioritou vedení města. Nejvíce mu je trnem v oku situace u Prioru na pěší zóně. „Tam musí dojít jednoznačně k zintenzivnění hlídkové činnosti městské policie.“

Jako velký fanoušek moderních technologií a počítačů vidí jako důležité zavést v Chebu prvky tzv. SMART City.

„Jednoduše se to dá vysvětlit jako využití inteligentních systémů a technologií pro zjednodušení života, jde třeba o zastávky s ukazateli o aktuálním čase a stavu jízdy linek MHD, parkovací systémy, aplikace s propojením na služby pro obyvatele, úřady a další věci, které můžete vyřídit z domova přes počítač či cestou přes mobil,“ popisuje věci, na které dnes města mohou získat i zajímavé dotace.

Přesto všechno vnímá Jan Růžička jako podstatné zůstat nohama na zemi a neslibovat vzdušné zámky.

„Pro získání důvěry je třeba nejen slibovat, ale hlavně sliby plnit a přeměnit je ve skutky. Tímto se řídím ve svém životě a uplatnili jsme stejný přístup i ve firmě, kterou jsme z malého podniku dokázali rozšířit až do současné velikosti,“ popisuje své životní motto.  Cítí se jako ryze praktický člověk a tak i přistupuje k životu. „Většina Chebanů to má určitě také tak. Budu rád, když náš přístup a naši snahu řešit problémy a nenechat je jen na papíře, ocení a spolu tak Cheb uděláme o kousek lepším místem k životu,“ uzavírá Jan Růžička.

ODS - Spolu pro Cheb

Spolu s řadou nezávislých chebských osobností se budou o důvěru voličů
v zářijových komunálních volbách ucházet chebští občanští demokraté.
Toto je naše webová prezentace.

08170

 

Hledej